B - vrh z Hrabovských stájí

Datum narození: 3.5.2007

Štěňata se narodila ze spojení našich pracovně vedených psů: Gaty - velmi temperamentní feny, která vyniká především velkou chutí do jakékoliv práce a Nastyho - snadno ovladatelným a ochotným psem, nositelem významné pracovní krve (nejen) ze země původu plemene.

Otec: Nasthus Animagus

Otec vrhu: Nasthus Animagus [nové okno]

Výstavy:

 • 2x velmi nadějný, 12x výborný
 • Polský šampion
 • 3x Nejlepší pes plemene
 • 2x R.CAC (R.CAC spec. výstava HW)
 • 4x CWC
 • CACIB
 • 2x BOB

Výcvik:

ZOP, ZPU1, ZZO, ZPS1 (92/94), BH, FPr1, FPr2, FPr3, FH1, ZZZ, RH-E (97/97)

DKK: 0/0

Otec: Timo v. Schondratal

výborný, VPG3, HD-A1

Matka: Orane-Jinka Des Trois Petits Diables

Ch.F, Ch.PL, HD-A1

Matka: Gatia Kris-Ve-Mar

Matka vrhu: Gatia Kris-Ve-Mar [nové okno]

Výstavy:

 • 20x výborná
 • Krajský vítěz
 • Slovenský šampion, Český šampion
 • 3x CAJC
 • 3x R.CAC, 6x CAC/CACA
 • 2x R.CACIB

Výcvik:

ZOP, ZPU1, ZPU2, ZZO, ZM, ZVV1, ZPS1, BH, FPr1, FPr2, FPr3, IPO-V

DKK: 0/0

Otec: Ajax Zlaté oko

CAJC, CAC, R.CACIB, BOB, DKK 0/0

Matka: Cita Kris-Ve-Mar

Výborná, Kraj. vítěz, ZPU1, DKK 0/0


 

Pro vstup do fotogalerie jednotlivých štěňat klikněte na jméno.

Štěňata

Baria

fena - čzn

Barunka - ztělesnění neustále dobré nálady :-)! Aktivní fenka, které bylo všude plno, vrtěla ocáskem téměř bez přestání, dokonce i při tetování! Její roztomilý kukuč si získal hodně lidí, i když byla zadaná mezi prvními, zájemci o štěňátka většinou při své návštěvě ukázali jako první na ni... (červen 2007)

Baria uhynula 10.4.2017.

Chov: splněn svod mladých

Bastian

pes - čzn

Jemnější pejsek, velký mazel, ke konci svého pobytu u nás se ale měnil na pořádného divocha! Po odjezdu Brita byl nepřehlédnutelným vůdcem zbytku štěněcí smečky právě on... Jeho majitelé ho u nás byli mnohokrát navštívit, čímž mu velmi ulehčili přechod do nového prostředí... (červen 2007)

Od Bastiana jsme dlouho nedostávali žádné zprávy, až přišla ta nejsmutnější...:
"Basty... Milý, živý, někdy až moc, kamarád, který nás vždy vítal s nefalšovanou radostí, tak, jak to umí jenom pes. Nebyl žádný psí šampion s medailemi, ale pro nás to bylo nejkrásnější, nejmilejší, nejúžasnější zvíře na světě. Bohužel, trpěl neléčitelnou nemocí, která ho omezovala nejen v jeho nejoblíbenější činnosti - běhání za balonky, proto jsme se rozhodli dne 2.7.2015 ukončit jeho trápení a poslat ho do "psího nebíčka" za bráškou a maminkou." (červenec 2015)

Bastian uhynul 2.7.2015.

Výcvik: soukromý výcvik

Chov: splněn svod mladých

Baxara

fena - čzn

Fenečka, která patřila při hře štěňat mezi ty aktivnější. I když byla ze začátku drobnější, přesto se uměla mezi svými sourozenci prosadit. Chvíle hyperaktivní hry se v jejím případě střídaly i s chvilkami, kdy si dokázala v klidu užívat mazlení v mé náruči. (červen 2007) 

Baxara tragicky uhynula 18.5.2009.

Video: Nácvik poslušnosti - 11/2008, Nácvik obrany - 11/2008

Výstavy: VN1, V1-CAJC, V2-R.CAC, 3x V1-CAC, R.CACIB

Výcvik: HWPS, KK Vlkoš, ZKO Opava, účast ve Stanios Cupu 2008 v kat. Baby-show (poslušnost, obrana), účast v Letním opavském závodě 2008 v kat.ZZO, účast v závodě O štít města Holešova 2008 v kat.ZOP, účast v Podzimním závodě HWPS 2008 v kat.ZVV1 (poslušnost), zk.: ZOP, ZZO, BH

Chov: splněn svod mladých, DKK 0/0

Web http://www.baxara.wgz.cz

Baxy

fena - čzn
export Německo

Velmi temperamentní fenka, s vyrovnanou povahou, žádná nová situace ji nepřekvapila. Narodila se jako největší štěňátko, a tak se zprvu vůči sourozencům projevovala dost dominantně. Ráda se o cokoliv přetahovala a uměla u toho hrozivě vrčet :-). (červenec 2007)

Výstavy: VN1, VD3 (tř.mladých) na Klub.výstavě HWK Německa, V1-CACA, 2x V1-CACL, R.CAC, 8x V1-CAC, 2x R.CACIB, 4x CACIB, 4x BOB, V2-R.CAC na Klub.výstavě HWK Nizozemí, V1-CAC na Klub.výstavě HWK Rakouska, V1-CAC na Klub.výstavě HWK Německa, Ch.Lux., Ch.D, Ch.D-VDH, C.I.E.

Výcvik: výcvik pod vedením majitelky (instruktorka SCHH), zk.: BH

Chov: JB, HD-A1 (DKK 0/0), ZTP - uchovněna v Německu, CHS vom Wildweibchenstein

Web http://www.hovawartzucht.de

Bela

fena - čzn
export Polsko

Klidnější fenka, v horkém počasí se jí moc dovádět nechtělo... Při mých "testech" se ale projevovala výrazně kořistnicky! Ráda se přetahovala o hračky a dovedla při tom pořádně bojovat :-)! S jakou vervou uměla "pracovat", tak stejně "intenzivně" uměla i odpočívat :-). (červen 2007)

Výstavy: V2, 2x V1 - Nejlepší mladá fena

Výcvik: soukromá psí škola Krakov, účast v Klubovém závodě Hlučín 2009 v kat.poslušnost ZM+ZZO+překážky

Chov: přehled vrhů Rynia - rozh.M.Kunze (D), HD-A (DKK 0/0)

Benita

fena - čzn

Benitka se projevovala jako klidnější fenečka, se značnou dávkou nezávislosti a taky sebevědomí. Při pobytu štěňátek ve venkovní ohrádce patřila mezi hlavní hlídače štěněčí smečky, spolehlivě vyštěkala kohokoliv cizího! (červen 2007)

O Benitě jsme bohužel celých 6 let nedostávali žádné informace. Majitelé se ozvali až když se stěhovali do zahraničí a potřebovali Benitě najít nový domov. Ten naštěstí Benitka našla celkem brzy, bude u mladé rodiny ve společnosti staršího pejska nedaleko od nás. Těšíme se, že tentokrát s ní snad budeme častěji v kontaktu. (prosinec 2014)

Benita uhynula v dubnu 2020.

Chov: splněn svod mladých

Berry

fena - čzn

Jedna z nejaktivnějších ve vrhu! Byla jako "šídlo", chviličku nevydržela v klidu, do spánku upadala uprostřed hry. I když se na ni její rodina přijela "jen podívat" a původní záměr byl Berrynku do nového působiště přestěhovat později, učarovala jim natolik, že bez ní už neodjeli :-)... (červen 2007)

Berry uhynula 15.12.2015.

Výstavy: V1, Vítěz tř.mladých, V3 na NV

Výcvik: štěněčí školka HWK, cvičiště Říčany

Chov: splněn svod mladých, DKK 0/0, uchovněna

Bora

fena - čzn

Fenka značného temperamentu, s velkou dávkou odvahy, při vypuštění štěněcí smečky do pro ně neznámého prostředí - vždy jako první šla prozkoumat vše nové. Boru si vybrala majitelka, která má zkušenost s chovem pracovních plemen a s temperamentem Bory si jistě poradí :-). (červen 2007)

Chov: splněn svod mladých, DKK 0/0

Brit

pes - čzn

Mohutný, spíše klidnější pejsek, velký pohodář, který si ale uměl mezi svými sourozenci zjednat respekt. Brit našel domov ve velké pejskařské rodině, kde se už dlouho na jeho příchod připravovali, takže ho čekají podmínky přímo maximální :-)! (červen 2007)

Brit uhynul 9.5.2015.

Výstavy: výborný na NV

Výcvik: cvičiště Bohuslavice

Chov: splněn svod mladých, DKK 0/0