Archiv novinek - rok 2013

22.12.2013 -

Adel z Hrabovských stájí

 

Informace o našich odchovaných štěňatech už nedostáváme vůbec žádné, kromě majitelky Baxy nás už ostatní majitelé bohužel vůbec nekontaktují a nemáme zprávy, jak se našim odchovancům daří. O to větší radost jsme měli z fotografie Adel, které se daří dobře a stále aktivně pokračuje v canisterapeutické práci. Fotografii jsem zařadila do její fotogalerie. Majitelce velký dík za foto i zprávu!


3.12.2013 -

Gatia vom Wildweibchenstein

 

Z letního vrhu G vom Wildweibchenstein si chovatelka nechala plavou fenku, kterou pojmenovala po babiččce :-). Matkou je naše odchovankyně Baxy, která se narodila ze spojení našich psů a je jediná z B-vrhu působící v chovu. Moc bychom si přáli, aby Gatia splnila všechny podmínky pro uchovnění a byla tak pokračovatelkou naší chovatelské linie.


25.11.2013 -

A-von Bobble - výsledky RTG DKK a DLK

 

Čtyři odchovanci A-vrhu von Bobble, a to Arnie, Artuš, Ambra a Atisha, absolvovali rentgeny DKK a DLK. Všichni s výsledkem 0/0 (A/A)!!! Protože zdraví si ceníme nadevše ostatní, máme z tohoto výsledku obrovskou radost! Majitelům i chovatelce moc gratulujeme!


5.11.2013 -

Další výstavní úspěchy A-von Bobble

 

Poslední Nastyho potomci opět získali skvělé hodnocení na výstavách! Na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích 6.10.2013 Arnie - výborný 2, R.CAC, Ambra - výborná 1, CAC a Atisha - výborná 2, R.CAC! Ambra tím splnila podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion! Na Mezinárodní výstavě psů v Praze 2. a 3.11.2013 pak Ambra v sobotu i v neděli - výborná 1, CAC! Obrovská gratulace!


28.10.2013 -

Bugs Benny Kesidy chovným psem

 

Nastyho potomek Bugs Benny absolvoval bonitaci a stal se tak chovným psem. Povahový test splnil na 98 bodů! Gratulujeme! B-vrh Kesidy je zatím jedním z nejúspěšnějších Nastyho vrhů. Bohužel ne všichni psi mají to štěstí, že se jim majitelé věnují a prezentují je. A tak bych chtěla moc poděkovat chovatelům a majitelům psů tohoto vrhu za všechno úsilí, zúročené tolika úspěchy, ať už výstavními, pracovními nebo chovatelskými!


10.10.2013 -

Štěňata hovawartů k zadání

 

Ještě několik štěňátek po Boogie je k zadání! Maminka je záchranářsky vedená, babička je hovawartí záchranářská legenda Kesidy Plavý vítr. Štěňata jsou skvěle socializovaná, s pracovními předpoklady, skvělí rodinní společníci. Přiložené fotografie jsou z návštěvy štěňat u hasičů :-). Více informací zde.


1.10.2013 -

Klubová výstava hovawartů

 

Klubová výstava Hovawart klubu ČR se uskutečnila v Bochovicích v UNI DOG Centru HST. Bohužel musím konstatovat, že všechny prestižní akce hovawartů se stále vzdalují od místa našeho bydliště... Osobně velmi lituji, že výstavy už nejsou organizovány v mnoho let tradičním místě: Kroměříži.
Na letošní klubové výstavě jsme měli opět zastoupení A-vrhem von Bobble. A velmi se zde dařilo Arniemu, který soutěžil v mezitřídě a obdržel hodnocení výborný 1, CAC! Moc blahopřejeme!


30.9.2013 -

Závody Olomouc

 

Jedny z posledních jezdeckých závodů letošní sezóny jsme absolvovali v krásném novém jezdeckém středisku Equine Sport Center Olomouc. V areálu je skvělé zázemí pro jezdce i koně, určitě se sem vrátíme :-).


7.9.2013 -

Přesun krytí

 

I když jsme si moc přáli uskutečnit letos další vrh štěňat, bohužel příroda hraje proti nám. Oproti předpokladům Daxy zdržela hárání o několik měsíců, takže by odchov štěňat vyšel na zimní měsíce. A jelikož k zimnímu odchovu nemáme podmínky a štěňatům bychom se rádi patřičně věnovali, rozhodli jsme se krytí přesunout na příští rok. Doufejme, že na jaře už nám to konečně vyjde! Tímto se velmi omlouváme všem aktuálním zájemcům o štěňátko z naší chovatelské stanice!


26.8.2013 -

A-von Bobble na NVP Mladá Boleslav

 

Nastyho potomci se opět prezentovali na výstavě, tentokrát na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Nejlepšího výsledku ze všech sourozenců dosáhl Arnie, získal v mezitřídě hodnocení výborný 1, CAC! Blahopřejeme!


23.8.2013 -

Boogie-Woogie Kesidy má štěňata

 

Zatím co my se vlastních štěňat ne a ne dočkat, Nastyho dcera Boogie přivedla na svět 8 krásných štěňátek! Všechna jsou černá se znaky, ve složení 5 holčiček a 3 kluci. Moc gratulujeme a přejeme dalším vnoučatům do života všechno nej! Více informací o vrhu na stránkách chovatelky.


12.8.2013 -

Závodní víkend

 

Uplynulý víkend byl u nás ve znamení jezdeckých závodů. V sobotu jsme vyjeli závodit s Riijkaardem do Sviadnova a v neděli s Mastinem do Trojanovic. A koníkům se dařilo :-)


22.7.2013 -

A-von Bobble na Interdog Bohemia Mladá Boleslav

 

Odchovanci A-vrhu von Bobble opět vyrazili na výstavu, a to na Mezinárodní výstavu psů do Mladé Boleslavi, a opět byli velmi úspěšní! Arnie v mezitřídě - výborný 1, CAC! Fenky nastoupily v třídě mladých, Atisha - výborná 3, Ambra - výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý pes! Moc blahopřejeme!


15.7.2013 -

Ford Cup Trojanovice

 

Zúčastnili jsme s Mastinem pony-soutěží v rámci 4.ročníku jezdeckých závodů Ford Cup v Trojanovicích. Ve dvou soutěžích se tady Mastino umístil na 4. a 6.místě!


12.7.2013 -

Potvrzená březost Boogie-Woogie Kesidy

 

Zatímco my neustále čekáme na krytí naší Daxy dorazila nám milá zpráva, že Boogie-Woogie Kesidy má potvrzenou březost a koncem srpna se tak můžeme těšit na další vnoučata :-). Více informací o vrhu je na stránkách chovatelky.


8.7.2013 -

Bonetka Kesidy na záchranářském soustředění

 

Pracovně nejúspěšnější Nastyho dcera Bonetka Kesidy, která nezapře "záchranářský původ" své maminky, se zúčastnila soustředění vodního záchranářství IRO na Lipně.


6.7.2013 -

Riijkaard na závodech

 

Konečně jsme vyrazili na závody i s Riijkaardem. Zúčastnili jsme se hobby-soutěží na závodech ve Sviadnově a docela se dařilo, ve dvou parkurech obsadil Riijkaard 2. a 6.místo!


1.7.2013 -

A-von Bobble na Intercanis Brno

 

Nastyho poslední potomci se zúčastnili další výstavy, tentokrát Mezinárodní výstavy psů Intercanis v Brně a opět zaznamenali veliké úspěchy! Atisha - výborná 2, Ambra - výborná, obě ve třídě mladých. Arnie už tentokrát nastoupil v mezitřídě - výborný 1, CAC! Veliké gratulace!


29.6.2013 -

Oblastní mistrovství Severní Moravy

 

Oblastní mistrovství Severní Moravy ve skákání se konalo v Chotěbuzi a Marie se ho zúčastnila s Mastinem a Delawarem. Mistrovské soutěže byly dvoukolové a skákaly se dva dny. Mastino soutěžil v kategorii "pony - děti 13-16 let" a obsadil 2.místo! Delawar soutěžil v kategorii "děti" a umístil se na 3.místě! Kromě mistrovských soutěží se Marušce ještě velmi dařilo v doprovodných stylových soutěžích, které oba koně ve svých kategoriích vyhráli! Máme velikou radost!


17.6.2013 -

Black Beryl Kesidy otcem dalšího vrhu

 

Úspěšný Nastyho syn Black Beryl Kesidy se stal otcem dalšího vrhu, tentokrát 10-ti štěňátek v chovatelské stanici Bohemia Lischin. Matkou štěňat je Grecy Bukový háj. Gratulujeme!


16.6.2013 -

Malá cena Opavy

 

Na závody do Opavy jsme tentokrát vzali jen Delawara. Ve dvou velmi povedených parkurech získal 1. a 3.místo! Více fotografií zde.


3.6.2013 -

Lady z Páralovy zahrady má štěňata

 

Dorazila nám další milá zpráva: Nastyho dcera Lady z Páralovy zahrady přivedla na svět 9 štěňátek! Otcem je Arogant Arivalo Asso. Blahopřejeme a přejeme dalším vnoučatům do života jen to nej! Více informací je na webu chovatele.


27.5.2013 -

A-von Bobble na MVP Litoměřice

 

Je to až k neuvěření, ale Arnie von Bobble zaznamenal další výstavní vítězství! Na výstavě v Litoměřicích získal hodnocení výborný 1, CAJC a Nej-Junior! A úspěšná byla tady i jeho sestra Ambra - výborná 1, CAJC! Těšíme se s majiteli i chovatelkou a posíláme velké gratulace!


26.5.2013 -

Malá cena Ostravy

 

Nedělní dopoledne jsme strávili v areálu jezdeckého oddílu Baníku Ostrava, kde se konaly jezdecké závody - Malá cena Ostravy. Marie zde skákala tentokrát kromě Mastina ještě s Delawarem, koníkem soukromé majitelky. A den to byl úspěšný, ze čtyř soutěží si odnesli tři stužky (1x 2.místo, 2x 3.místo)!


24.5.2013 -

Arnie von Bobble Junioršampionem ČR

 

Nastyho syn Arnie von Bobble splnil přímo v rekordním čase podmínky pro získání titulu Český Junioršampion a už má tento oficiální diplom doma! Arnie absolvoval první výstavu v únoru a v květnu už se může chlubit juniorským titulem! Veliká gratulace!


21.5.2013 -

Black Beryl Kesidy na Světové výstavě v Budapešti

 

A můžeme se radovat z dalšího skvělého výstavního výsledku Nastyho potomka! Black Beryl Kesidy si na Světové výstavě psů v Budapešti v třídě šampionů vyběhal hodnocení výborný 1, CAC! Moc a moc blahopřejeme!


20.5.2013 -

Svod mladých

 

V neděli se na Knížecím rybníku konal svod mladých, kterého se zúčastnili čtyři Nastyho potomci A-von Bobble. Vrh se velmi líbil, byl hodnocen jako velmi vyrovnaný. Děkujeme majitelům štěňat za účast a především chovatelce za skvělou péči o svoje odchovance! Foto Míša Václavů.


19.5.2013 -

Speciální výstava Hovawart klubu ČR

 

V nádherném prostředí Knížecího rybníka u Tábora se konala Speciální výstava Hovawart klubu ČR. Zúčastnili jsme se s Nastym ve třídě veteránů a Daxy ve třídě vítězů. Důstojné rozloučení Nastyho s výstavní kariérou se nekonalo, přesto, že se v jeho posudku objevují samá superlativa Nasty dostal poprvé v životě hodnocení velmi dobrý. Daxy byla ohodnocena jako výborná, do finálových běhů se ale neprobojovala. Nasty se taky zúčastnil s 5-ti vystavujícími potomky soutěže o Nej-plemeníka, kde obsadil 2. místo. Výstava pro nás byla ale hlavně ve znamení velkých úspěchů Nastyho potomků A-von Bobble. Všichni nastoupili ve třídě mladých (18 vystavujících psů, 16 vystavujících fen) a tady jsou jejich výsledky: Arnie - výborný 1, CAJC, Nej-Junior, Artaban - výborný 2, Ambra - výborná 2, Atisha - výborná! Arnie se následně prosadil i v soutěži o Nej-pár psů, kde se s maminkou Ambrou umístil na 1.místě. Z úspěchu potomků máme obrovskou radost a z celého srdce jim gratulujeme!


16.5.2013 -

Bonetka Kesidy na Mistrovství Slovinska

 

Úžasného výsledku dosáhla Nastyho dcera Bonetka Kesidy na Mistrovství záchranných psů Slovinska. V kategorii RH-FLB obsadila skvělé 4.místo! Velký obdiv a velká gratulace!


14.5.2013 -

Baxy z Hrabovských stájí má štěňata

 

Můžeme se těšit z dalších vnoučat :)! Baxy z Hrabovských stájí se stala matkou G-vrhu vom Wildweibchenstein, narodilo se 8 štěňátek ve složení: 3 pejsi plaví, 1 pejsek černoznakatý, 2 fenky plavé a 2 fenky černoznakaté. Moc gratulujeme a přejeme ať ve zdraví prospívají! Více info o vrhu je na stránkách chovatelské stanice.


9.5.2013 -

Stylové skokové závody Trojanovice

 

Účast na stylových závodech byla tak trochu neplánovaná změna našeho závodního programu. Na úspěch ve stylovém ježdění jsme si netroufali ani pomyslet, takže z konečného výsledku jsme měli velikou radost: Marie s Mastinem se v obou hodnocených parkurech umístili na 3.místě :-)!


6.5.2013 -

A-von Bobble na MVP Praha

 

"Bublinky" opět bodovaly na výstavě :-)! Nastyho potomci se tentokrát zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze, kde posuzoval německý rozhodčí pan Gisbert Langheim. Arnie - výborný 1, CAJC a Atisha - výborná! Velká gratulace!


2.5.2013 -

Kurz horsemanshipu s Václavem Bořánkem

 

Zúčastnili jsme se kurzu základů horsemanshipu s Václavem Bořánkem v Jistebníku. Dozvěděli jsme se tady spoustu zajímavých informací, je o čem přemýšlet... "HORSEMANSHIP ztělesňuje jisté duchovní a filosofické přesvědčení, že kůň je cítící tvor s oprávněnými potřebami, inteligencí a emocemi."


29.4.2013 -

Úspěšný výstavní víkend pro B-Kesidy

 

Uplynulý víkend byl velmi úspěšný pro Nastyho potomky B-vrhu Kesidy. Boogie-Woogie se zúčastnila Klubové výstavy hovawartů na Slovensku a v otevřené třídě si vyběhala hodnocení výborná 2, R.CAC! Její bráška Black Beryl soutěžil na mezinárodní výstavě v polské Opoli a byl zde ohodnocen jako výborný 1, CWC, CACIB! Je to jeho poslední CACIB potřebný pro titul mezinárodního šampiona! Oběma moc a moc gratulujeme!


22.4.2013 -

Jezdecké závody Baník Ostrava

 

Po sérii závodů, které byly kvůli špatnému počasí zrušeny, jsme konečně mohli vyjet soutěžit na první závody letošní sezóny. Z víkendu přímo nabitého závody v našem regionu jsme zvolili závody nejbližší, a to na kolbišti Baníku Ostrava. Marie s Mastinem se zúčastnili dvou soutěží, vypsaných pro velké koně, a v soutěži ZM jim jejich výkon vynesl 4.místo!


15.4.2013 -

NVP Ostrava

 

Na "domácí" ostravské výstavě jsme letos nechyběli, Daxy se předvedla ve třídě vítězů a získala zde svůj první český CAC! Výstavy se zúčastnila i Nastyho dcera Boogie-Woogie Kesidy, která zde dostala hodnocení výborná! Na výstavě se taky předvedlo s velikým úspěchem několik potomků Nastyho dcery Lady z Páralovy zahrady, a to z M-vrhu z Páralovy zahrady, Meggie v mezitřídě CAC a Maia v třídě otevřené CAC a Národní vítěz! Všem moc gratulujeme!


31.3.2013 -

A-von Bobble na MVP České Budějovice

 

Nastyho potomci A-vrhu von Bobble se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Atisha byla hodnocena jako výborná 4, Arnie získal hodnocení výborný 2! Jejich matka Ambra výborná 2, R.CAC. Blahopřejeme!


30.3.2013 -

Nový web

 

A je to tady, spustili jsme nový web! Předcházející stránky opouštím s notnou dávkou nostalgie, přeci jen, fungovaly 9 let (!) a představovaly pro mě něco jako naši "kroniku". Podrobně informovaly o odchovech našich štěňat, o Nastyho potomcích, o našich výstavních výjezdech, o výcvikových úspěších našich psů... Propagovala a podporovala jsem zde pracovní hovawarty v době, kdy by se u nás dali hovawarti s všestrannou zkouškou z výkonu spočítat na prstech jedné ruky, informovala jsem zde o nejrůznějších výcvikových akcích. Když se pak naše aktivity přesunuly spíše do "koňské oblasti", vkládali jsme sem i nejdůležitější novinky z našeho života s koňmi. Ale... už delší dobu jsem si uvědomovala, že stránky jsou nemoderní a hlavně - velmi nepohodlně aktualizovatelné. Proto jsem se konečně odhodlala k tvorbě nového webu. Výsledek máte před sebou a můžete posoudit sami, jak se nám web povedl. Velký dík patří webmasterce Daně, nejen za "vychytaný" administrátorský systém, ale taky za trpělivost a snahu k vyhovění mých někdy dost krkolomných požadavků. Na stránkách chybí ještě fotodokumentace odchovů a Nastyho potomků, přeci jen na starém webu se nashromáždila kvanta fotografií a bude mi chvíli trvat než všechny fotky vytřídím a převedu na nové místo, ale postupně fotogalerie doplním. Tak a teď nic už nebrání tomu, abyste u nás zase nacházeli častou aktualizaci, jak tomu bylo dříve! Hezkou zábavu!


29.3.2013 -

Narozeniny

 

Naše Gaty má právě dnes 11 let! U té příležitosti jsem jí pořídila pár dokumentačních fotografií, i když počasí focení ani trochu nepřálo. Tak babčo, všechno nej, ať jsi tu ještě dlouho s námi, a minimálně v takové kondici jako jsi dnes!

A dnes slaví 1.narozeniny i Nastyho potomci jeho posledního vrhu A - von Bobble. Přejeme všechno nejlepší!


17.3.2013 -

Mezinárodní výstava psů Katovice

 

Zúčastnili jsme se s naší Daxy Mezinárodní výstavy psů v Katovicích. Poprvé nastoupila v třídě šampionů a španělským rozhodčím (Carlos Fernandez-Renau) byla ohodnocena jako výborná 1, CWC a R.CACIB! Foto Renata Krysinska.


12.3.2013 -

Krytí Baxy z Hrabovských stájí

 

Jedna z našich výstavně nejúspěšnějších odchovanců Baxy z Hrabovských stájí byla nakryta německým psem Ecco vom Tyrolsberg. Snad se tak můžeme těšit na další vnoučata...


5.3.2013 -

Potomci Attiho z Hrabovských stájí v Polsku

 

Po delší době se narodili další potomci Attiho z Hrabovských stájí, a to v Polsku v chovatelské stanici Przyladek Hovawart.


4.3.2013 -

Podpora psího útulku

 

Přidali jsme se k několika dalším a alespoň maličkostmi jsme podpořili útulek psů paní Synkové v Ostravě.


10.2.2013 -

Black Beryl Kesidy otcem štěňat

 

Krásný a úspěšný Nastyho syn Black Beryl Kesidy se stal otcem! V chovatelské stanici Huad'Dib se narodilo sedm jeho potomků Blahopřejeme!


4.2.2013 -

A-von Bobble na DUOCACIB Brno

 

Skvělého výsledku dosáhli na výstavě DUOCACIB v Brně Nastyho potomci jeho posledního vrhu A-von Bobble. Arnie v sobotu výborný 1, CAJC a Nejlepší mladý pes, Atisha byla hodnocena jako výborná. V nedělí Atisha výborná 1, CAJC a Nejlepší mladý pes, Arnie výborný 2! Moc gratulujeme!


7.1.2013 -

Noreen Kris-Ve-Mar na NVP Brno

 

Nastyho dcera Noreen Kris-Ve-Mar se zúčastnila Moravské národní výstavy psů v Brně, soutěžila ve třídě otevřené a získala krásné hodnocení výborná 4! Gratulujeme!


1.1.2013 -

PF 2013

 

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme všechno nejlepší do nového roku, hlavně hodně zdraví, protože to je základ všeho!


Další zprávy