Archiv novinek - rok 2014

10.12.2014 -

Benita z Hrabovských stájí má nový domov

 

Mockrát děkujeme všem, kteří se podíleli na hledání nového domova pro naši Benitu! Ta už nový domov našla nedaleko od nás, těšíme se, že teď o ní snad budeme dostávat zprávy častěji!


1.12.2014 -

Corry z Hrabovských stájí na závodech

 

Svých prvních závodů se zúčastnila Corry, a to s vynikajícím výsledkem! Na závodech kurzistů ZKO Šenov obsadila z celkového počtu 17-ti startujících skvělé 4.místo! Moc gratulujeme!


27.11.2014 -

Harrison a Henri vom Wildweibchenstein

 

Svou novou rodinu hledají potomci naší Baxy z jejího posledního vrhu Harrison a Henri vom Wildweibchenstein, černoznakatí pejsci. Otcem vrhu je Kenzo vom Scheunenweg. Harrison je pejsek je středního temperamentu, nebojácný, velmi kontaktní, ideální pro majitele s chovatelskými ambicemi. Henri je velmi temperamentní, rychlý, obratný, vhodný pro sportovně založené majitele. Více informací rádi poskytneme na našich kontaktech nebo přímo u chovatelky.


23.11.2014 -

Pracovní víkend Carmenity z Hrabovských stájí

 

Carmenita se zúčastnila výcvikového víkendu ve Zbraslavi, zaměřeném na stopy a poslušnost. A byla velmi chválená :-) Děkujeme majitelům za informace.


9.11.2014 -

Potomci Nasthuse Animagus v chovu

 

Upřímně nás těší, že naši hovawartí rodinu rozšířili letošní podzim hned dva Nastyho potomci: Noreen, která přivedla na svět svůj první vrh - A-vrh z Malé roklinky a Beryl, který se stal otcem C-vrhu Stín lesa. Chovatelům moc blahopřejeme! Více informací o štěňatech pod jednotlivými odkazy.


2.11.2014 -

Caya z Hrabovských stájí na MVP Praha

 

Mezinárodní výstavy psů se zúčastnila naše Caya, získala hodnocení velmi nadějná 1 s krásným posudkem. Posuzovala rozhodčí Sabine Kerschner, specialistka na hovawarty, a tak z výsledku máme o to větší radost :-) Majitelům moc gratulujeme!


1.11.2014 -

HW-školka Hlučín

 

Dnes se v Hlučíně uskutečnila hovawartí školka, které se zúčastnili čtyři odchovanci našeho C-vrhu: Cambero, Casiri, Catango a Corry. Vyzkoušeli si výstavní předvádění, přípravu na svod mladých a nakonec i překážky, včetně záchranářských. Majitelům děkujeme za účast a těšíme se na další setkání :-)


27.10.2014 -

Šikovný vnuk Nasthuse Animagus

 

Nastyho vnuk Alfréd ze Světlovských luk složil zkoušku IPO2! V září jsme již informovali o vítězství Alfréda na česko-slovenských závodech hovawartů, a to v kategorii IPO1. A protože pracovních hovawartů je stále jako šafránu, tak se rádi tímto úspěšným potomkem chlubíme a moc gratulujeme!


20.10.2014 -

Benita z Hrabovských stájí hledá nový domov

 

Majitelé Benitky se stěhují do zahraničí a nemohou ji vzít s sebou, hledáme jí tedy nový domov. Benita je velmi temperamentní fena, zvyklá na celoroční držení venku, má kotec a boudu, ale většinu času je volně na zahradě. Jako typický představitel plemene výborně hlídá. Více informací mohu poskytnoutnout na tel. 603 957 665.


2.10.2014 -

Baxy z Hrabovských stájí má štěňata

 

Jediná aktivně chovná fena našeho B-vrhu Baxy se stala matkou vrhu H-Wildweibchenstein. Narodilo se pět pejsků, čtyři černí se znaky a jeden plavý. Moc gratulujeme! Více informací je na webu chovatelky.


29.9.2014 -

Speciální výstava Hovawart klubu ČR

 

Hlavně ze socializačních důvodů jsme přihlásili Catanga na Speciální výstavu HWK ČR, která se o víkendu konala v Bochovicích u Třebíče. Ve třídě štěňat se sešli tři pejsci a paní rozhodčí se Catango líbil nejvíce :-) Získal hodnocení velmi nadějný 1! Celkové výsledky jsou k vidění na webu HWK.


16.9.2014 -

Vnuk Nasthuse Animagus úspěšný na závodech hovawartů

 

O víkendu se ve Staré Myjavě uskutečnil II. ročník Česko-slovenského závodu hovawartů. Závodu se zúčastnil Nastyho vnuk Alfréd ze Světlovských luk (po matce Bessy z Eliotova dvora) a byl velmi úspěšný, kategorii IPO1 vyhrál! Z Hrabovských stájí posíláme obrovské gratulace!


25.8.2014 -

Jezdecké závody Ostrava

 

Srpen byl u nás hlavně ve znamení jezdeckých závodů. Po úspěšně absolvovaných soutěžích v rámci Bezručova poháru ve Frenštátě (Delaware - 2x 2.místo) se naši kluci hezky umístili i v juniorských soutěžích závodu Českého skokového poháru v Ostravě, Vandal i Delaware shodně 3.místo :-) A Catango u toho nemohl chybět :-)


19.8.2014 -

Štěňata začínají cvičit

 

Štěňata našeho C-vrhu začínají cvičit, některá už pravidelně docházejí na cvičiště, některá čekají až se rozběhnou zářijové kurzy pro štěňátka. Největší "pracovní" zkušenost má zatím asi Carmenita, která absolvovala dokonce už svůj první výcvikový tábor! Videodokumentace pod tímto odkazem.


28.7.2014 -

Jezdecké závody Frenštát

 

O víkendu jsme s Vandalem vyjeli sbírat zkušenosti v juniorských soutěžích seriálu prestižních závodů Českého skokového poháru do Frenštátu. Na závody nás doprovázel i Catango, pro kterého to byl "intenzivní kurz socializace" :-) Zažil zde spoustu různých vjemů a zážitků a choval se velmi statečně :-)


24.7.2014 -

Zprávy z nových domovů našich štěňat

 

Z nových domovů našich štěňátek dostáváme časté zprávy, doplněné mnoha fotografiemi, za obojí majitelům moc děkujeme, z každé zprávičky máme velikou radost! Od majitelů dostáváme samé pozitivní a veselé informace, štěňátka dělají všem velkou radost :-) S těmi, kteří bydlí nedaleko od nás jsme se už dokonce setkali i na improvizovaném mini-srazu C-vrhu :-) Fotografiemi je pravidelně aktualizovaná stránka C-vrhu i samostatné fotogalerie štěňat.


9.7.2014 -

Nasthus Animagus - 10. narozeniny

 

Náš Nasty oslavil v plném zdraví své 10. narozeniny! Momentálně plní hlavně roli "velkého učitele" svého pravnuka Catanga, který se v něm zhlíží a kopíruje veškeré jeho činnosti :-) Tak Nasty, všechno nej, ať jsi tu ještě dlouho s námi!


7.7.2014 -

Oblastní mistrovství Severní Moravy

 

Zúčastnili jsme se Oblastního mistrovství Severní Moravy ve skákání, které se letos konalo v Olomouci. Dařilo se zde hlavně Delawarovi, který se umístil na 3.místě v soutěži Oblastního styl šampionátu v kategorii mladších juniorů.


30.6.2014 -

Štěňata v nových domovech

 

Téměř všechna naše štěňátka už odcestovala do nových domovů. Plánovaně trochu déle zůstává akorát Cris. A doma je stále Catango, který čeká na toho svého nejlepšího páníčka. Odjezd našich "miminek" pro nás moc veselý nebyl, na druhou stranu jsme přesvědčeni, že jsme jim vybrali ty nejlepší majitele, u kterých se budou mít moc dobře. Všem našim štěňátkům přejeme báječný a hodně dlouhý život, prožitý po boku svých páníčků! S některými se snad budeme často potkávat, s některými se snad uvidíme na chovatelských akcích nebo výstavách a o všech snad budeme dostávat časté zprávy a fotografie. Štěňátka naše, mějte se moc dobře! Máme vás moc rádi!


19.6.2014 -

Přípravy štěňat na cestu do světa

 

Pomalu se naplňuje náš společný čas strávený se štěňátky, a tak vrcholí přípravy na jejich odchod do nových domovů. Štěňata byla podrobena veterinární prohlídce, byla naočkovaná, načipovaná a náležitě zkontrolovaná a byly jim vystaveny Pasy zvířat. Dále absolvovala kontrolu vrhu, hlavní poradkyně chovu ohodnotila vrh jako "vyrovnaný, štěňata temperamentní, hravá, výborně socializovaná". Všem formalitám tak bylo učiněno zadost a nic nebrání tomu, aby si příští týden mohli noví majitelé štěňátka odvézt. Na cestu jim zatím připravujeme výbavičku, užíváme si posledních společných dnů a pořizujeme rozsáhlou fotodokumentaci :-)


12.6.2014 -

Setkání s Adel z Hrabovských stájí

 

Po letech jsme se setkali s odchovancem z našeho prvního vrhu Adel. Překvapením pro nás byl její velký temperament. Je to i ve svém věku 9-ti let vášnivá aportérka čehokoliv :-)


8.6.2014 -

Štěňata mají 5 týdnů

 

Štěňata mají 5 týdnů, stává se z nich hezky divoká smečka :-) Intervaly spaní se zkracují a intervaly hraní se prodlužují. Vymyslet jim zábavu je někdy problém, hračky se brzy okoukají a štěněcí ohrádka jim začíná být malá. Snažíme se, aby poznala i pro ně neznámé prostředí, různé nepříjemné povrchy a zvuky. Focení je stále obtížnější, nevydrží chvíli v klidu :-) Toto období je taky ve znamení návštěv budoucích majitelů a našich přátel.


27.5.2014 -

Malá cena Ostravy

 

Víkend byl úspěšný i pro naše koňské sportovce. Na Malé ceně Ostravy bodovali především v soutěži ZL pro děti a juniory, Delaware se umístil na 3.místě a Vandal v této soutěži zvítězil!


26.5.2014 -

A-von Bobble na MVP Litoměřice

 

Nastyho potomci A-von Bobble se účastnili Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích, a to s velmi krásnými výsledky: Arnie - výborný 1, CAC, R.CACIB, Atisha - výborná 2,R.CAC, Ambra tentokrát velmi dobrá. Velká gratulace!


25.5.2014 -

Štěňata mají 3 týdny

 

Štěňata mají už 3 týdny, pokus udělat jim k tomuto "výročí" portrétové fotografie se moc nezdařil, jsou už jak pytel blech :-) Do jednotlivých fotogalerií štěňat jsou tak většinou přidány momentky ze štěněcí ohrádky. Pokud počasí dovolí, tak už si užívají řádění venku a za deště si zvykají v kotci. Už taky s velkým úspěchem ochutnala štěněcí kaši :-)


21.5.2014 -

Jména pro štěňata

 

Po dlouhém vybírání a domácím dohadování, kdy jsme brali v úvahu i poradní hlas majitelky tatínka štěňat a hlavně jejich budoucích majitelů, jsme se konečně shodli na výběru jmen pro naše štěňata :-) Kluci: Cambero, Casiri, Catango, Cris. Holčičky: Carmenita, Caya, Colete, Corry, Cristy.


19.5.2014 -

Klubová výstava Hovawart klubu ČR

 

V sobotu se na Knížecím rybníku u Tábora uskutečnila Klubová výstava Hovawart klubu ČR a my zde měli taky několik želízek v ohni, a to především z řad Nastyho potomků. Výstavy se zúčastnili odchovanci A-von Bobble, Arnie byl hodnocen jako výborný, Ambra velmi dobrá a nejlepšího výsledku dosáhla Atisha, která v otevřené třídě v konkurenci 35-ti fen získala hodnocení výborná 2, R.CAC! Na výstavě se taky předvedli dva odchovanci B-Kesidy, Black Beryl byl ohodnocen jako výborný a Boogie-Woogie velmi dobrá. Výstavy se s velmi pěkným hodnocením zúčastnila taky celá řada Nastyho vnoučat. Všem moc blahopřejeme!


14.5.2014 -

Štěňata mají 10 dnů

 

Naše štěňátka mají 10 dnů. Předpisově přibývají na váze (10.den - dvojnásobek porodní váhy) a pomalu rozlepují očka. O víkendu je čeká první odčervení. Na stránku C-vrhu jsou průběžně přidávány nové fotografie.


12.5.2014 -

Mezinárodní výstava psů Dortmund

 

Naše odchovankyně Baxy se o víkendu zúčastnila Mezinárodní výstavy psů VDH-Europasieger v Dortmundu. Soutěžila ve třídě šampionů a získala hodnocení výborná 1, CAC, R.CACIB! Matce naší Dalarny a babičce našich štěňat tímto moc a moc blahopřejeme!


4.5.2014 -

Štěňátka jsou na světě!

 

Náročný den je za námi a náš dlouho očekávaný C-vrh jsme mohli konečně přivítat na světě! Máme 9 štěňátek, 4 kluky a 5 holčiček, všichni černí, jejich porodní váha se pohybuje v rozmezí 400 - 460g. Další aktuální informace a fotografie budeme postupně vkládat na stránku C-vrhu.


30.4.2014 -

Informace o hovawartech

 

S blížícím se datem narození našich štěňat dostáváme stále více dotazů na plemeno HOVAWART. Rádi se zájemci cokoliv probereme, ale možná některým ušetříme čas strávený hledáním informací, když zde uvedeme odkaz na web Hovawart klubu ČR. Zde jsou uvedeny velmi podrobné informace o plemeni, ať už standard plemene, povaha, péče, ale taky přímo návod pro začátečníky! Především začátečníkům doporučujeme stránky prostudovat.


31.3.2014 -

DUO NITRADOG

 

Uplynulý víkend byl ve znamení výstavních úspěchů Nastyho potomků. Na dvoudenní výstavě v Nitře dosáhla úžasného úspěchu především Nastyho dcera Lady, v sobotu získala CAC, tím splnila podmínky pro získání titulu Champion SK, v neděli pak CAC, CACIB a tím splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion!!! Obrovská gratulace, máme obrovskou radost! Velmi úspěšný byl také Nastyho vnuk Alfréd ze Světlovských luk (matka Bessy z Eliotova dvora), který oba dny získal CAC! Moc blahopřejeme!


27.3.2014 -

Budeme mít štěňata!

 

Ultrazvukovým vyšetřením bylo potvrzeno, že Daxy je březí! Narození štěňátek očekáváme začátkem května.


24.3.2014 -

Zahájení sportovní sezóny

 

Sportovní jezdeckou sezónu jsme letos zahájili brzy, 8.3. jsme se poprvé zúčastnili tradičního závodu, a to XXXII.ročníku Poháru žen ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do Frenštátu jsme vzali jen Delawara, pro kterého to byla halová soutěžní premiéra. A obstál v ní se ctí :-) Minulý víkend jsme se zúčastnili s Vandalem závodů ve Sviadnově. A Vandalovi se nemohl začátek sezóny vydařit lépe - soutěž dvoufázového skákání 110/110cm vyhrál!


3.3.2014 -

Krytí

 

O víkendu byla naše Daxy nakryta krásným a sympatickým psem Berwillem Hali Gali. Teď už je vše v rukou přírody, ultrazvukové vyšetření za pár dnů ukáže, zda se po dlouhé době dočkáme dalších štěňátek...


24.2.2014 -

DUO CACIB Brno

 

Na dvoudenní mezinárodní výstavě psů se prezentovala Nastyho dcera Atisha, v sobotu s výsledkem výborná 4, v neděli výborná 2, R.CAC, R.CACIB! Kromě ní se zde velmi úspěšně předvedlo i několik Nastyho vnoučat, nejúspěšnější z nich byla Meggie z Páralovy zahrady, která získala ocenění výborná 1, CAC, CACIB! Všem moc gratulujeme! Kompletní výsledky jsou na webu HWK ČR.


12.1.2014 -

Výsledky RTG potomků Baxy z Hrabovských stájí

 

Skvělá zpráva dorazila z Německa: všech pět potomků F-vrhu vom Wildweibchenstein, jejichž matkou je naše Baxy, má negativní RTG DKK, HD-A! Sdílíme velikou radost s chovatelkou a moc blahopřejeme!


7.1.2014 -

A-von Bobble na NVP Brno

 

Na Hanácké národní výstavě psů v Brně se prezentovali potomci Nastyho posledního vrhu, a to s velmi hezkým hodnocením. Oba nastoupili v mezitřídě, Atisha byla hodnocena jako výborná 4, Arnie získal hodnocení výborný. Blahopřejeme!


1.1.2014 -

PF 2014

 

Všem našim přátelům i návštěvníkům našich stránek přejeme všechno nejlepší do nového roku!


Další zprávy