Archiv novinek - rok 2015

18.12.2015 -

PF 2016

 

Všem přátelům a známým, všem návštěvníkům našich stránek, zkrátka všem lidem dobré vůle přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to nejlepší, hlavně pohodu a zdraví!


30.11.2015 -

Další výsledky RTG DKK

 

Rentgenové vyšetření kloubů absolvovali další odchovanci C-vrhu, a to Colete, CorryCatango a Cambero. Všichni s výsledkem DKK 0/0, Colete, Corry a Catango taky DLK 0/0, Catango navíc OCD - nepostižen. Majitelům blahopřejeme, máme velikou radost :-)


2.11.2015 -

Corry z Hrabovských stájí složila zkoušku ZOP

 

Naše Corry přidává k výstavním úspěchům i ty pracovní, tentokrát složila již svou druhou zkoušku, a to ZOP! Blahopřejeme!


28.10.2015 -

Arnie von Bobble Slovenským šampionem

 

Nastyho potomek Arnie získal na Mezinárodní výstavě psů v Bratislavě již své čtvrté ohodnocení CAC a splnil tím podmínky pro získání titulu Slovenský šampion! Moc gratulujeme!


15.10.2015 -

Baxy z Hrabovských stájí na NVP Bobenheim

 

Výstavně velmi úspěšná Baxy se zúčastnila Národní výstavy psů Bobenheim-Roxheim v Německu. Nastoupila ve třídě šampionů a byla ohodnocena jako výborná 1, Nejlepší fena (Národní vítěz) a BOS! Baxy už má 8,5 let a je obdivuhodné, že i po pětí vrzích, které přivedla na svět, je stále v tak úžasné kondici. Z Hrabovských stájí letí do Německa veliké gratulace! Více info o výstavě zde.


13.10.2015 -

Carmenita z Hrabovských stájí na MVP České Budějovice

 

Podzimní Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích se zúčastnila Carmenita. Nastoupila v mezitřídě a získala pěknou známku výborná 3. Blahopřejeme!


30.9.2015 -

Gatia vom Wildweibchenstein uchovněna

 

Dcera Baxy (jediný odchovanec našeho B-vrhu, působící v chovu) Gatia vom Wildweibchenstein úspěšně absolvovala zkoušku chovnosti (ZTP) v Německu! Chovatelka s ní plánuje v roce 2016 odchov I-vrhu vom Wildweibchenstein. Gratulujeme k uchovnění a přejeme mnoho štěstí do dalších plánů!


28.9.2015 -

Československý závod hovawartů Bochovice

 

Na tradičním podzimním Československém závodu hovawartů, který se konal v neděli v Bochovicích, nás reprezentovala Corry. Závodila v kategorii "Mladá naděje" a obsadila 7.místo. Závodu se účastnil také Nastyho vnuk Alfréd ze Světlovských luk, který v kategorii IPO 2 obsadil 2.místo! Gratulujeme!


27.9.2015 -

Klubová výstava hovawartů Bochovice

 

V sobotu se v Bochovicích konala Klubová výstava Hovawart klubu ČR. Naši chovatelskou stanici zde zastupovali Corry a Catango, oba nastoupili v mezitřídě a oba se probojovali do finálových rozběhů. Corry si vyběhala ocenění výborná 3 a Catango dokonce ve své třídě zvítězil - výborný 1, CAC! Otec našeho C-vrhu Berwill Hali Gali se prezentoval v otevřené třídě a byl hodocen jako výborný 2, R.CAC! Moc gratulujeme! Kompletní výsledky včetně fotografií zde.


21.9.2015 -

Corry z Hrabovských stájí na NVP Brno

 

O víkendu se uskutečnila Moravskoslezská národní výstava psů v Brně a naši chovatelskou stanici zde reprezentovala Corry. Dosáhla skvělého ocenění: výborná 1, CAC, Národní vítěz a BOS! Veliká gratulace! Kompletní výsledky zde.


2.9.2015 -

Výsledek RTG DKK

 

Jako první z C-vrhu absolvovala RTG-vyšetření kloubů Carmenita, a to s tím nejlepším výsledkem DKK 0/0, DLK 0/0! Máme velikou radost :-) Majitelům moc blahopřejeme!


29.6.2015 -

Intercanis Brno

 

Na Mezinárodní výstavě psů - Intercanis Brno jsme vystavovali Catanga, který zde získal hodnocení výborný 1, CAJC a Nejlepší Junior! Na výstavě se prezentovala také Caya, v její třídě se opět sešlo početné zastoupení 8-mi fen a Caya získala krásné hodnocení výborná 3, ke kterému moc blahopřejeme!


22.6.2015 -

NVP Klatovy

 

O víkendu se uskutečnila Národní výstava psů v Klatovech, které se zúčastnily dvě fenky z našeho C-vrhu, Carmenita a Caya. Ve třídě mladých se sešla konkurence 6-ti fen. Caya byla tentokrát hodnocena jako velmi dobrá 4. Carmenita získala hodnocení výborná 1, CAJC a Nejlepší Junior! Gratulujeme!


17.6.2015 -

Gatia Kris-Ve-Mar ve vzpomínkách

 

I když člověk ví, že už to asi brzy přijde, tak když to přijde, není na to nikdy dost připraven... Naše Gaty odešla za duhový most. Byla naším prvním hovawartem, s úžasnou povahou, s velkým temperamentem, s chutí do jakékoliv práce, skvělá společnice a kamarádka a hlavně člen naší rodiny. Dosáhla mnoha cenných výstavních a hlavně pracovních výsledků. Všichni naši další hovawarti jsou a budou srovnáváni už jen s ní... a laťka je nasazena velmi vysoko...

 


13.6.2015 -

Úspěchy Corry z Hrabovských stájí

 

Naše Corry složila minulý víkend v Šenově svou první zkoušku, a to ZZO! A dnes zaznamenala úspěch výstavní, na Krajské výstavě psů ve Zlíně získala hodnocení výborná 1, Vitěz třídy mladých! Moc blahopřejeme!


8.6.2015 -

Výstavní úspěchy A-von Bobble

 

Potomci Nastyho posledního vrhu A-von Bobble opět sbírali výstavní vavříny :-) Ambra získala na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích ocenění výborná 1, CAC a CACIB! Její sourozenci se účastnili 3-denního výstavního maratonu v Nitře, kde získali cenná hodnocení, z nichž nejlepší je páteční výsledek Atishy: výborná 1, CAC a BOB. V sobotu získali Arnie i Atisha oba R.CAC a v neděli R.CACIB! Moc gratulujeme!


20.5.2015 -

Speciální výstava Hovawart klubu ČR

 

O uplynulém víkendu se uskutečnila Speciální výstava Hovawart klubu ČR (Knížecí rybník u Tábora). Výstavy se zúčastnili Nastyho potomci A-von Bobble s těmito výsledky: Arnie tentokrát velmi dobrý, Ambra a Atisha obě výborné. Ve třídě otevřené se předvedl otec našeho C-vrhu Berwill Hali Gali, v konkurenci 20-ti psů si vyběhal hodnocení výborný 2, R.CAC! Ve třídě veteránů nastoupila také babička našeho C-vrhu Halka Barte Prim, která získala hodnocení výborná 1, Nejlepší veterán! Všem moc gratulujeme! Kompletní výsledky zde.


11.5.2015 -

Corry z Hrabovských stájí na OV Hlučín

 

Corry se o uplynulém víkendu prezentovala ve třídě mladých na Oblastní výstavě v Hlučíně, kde získala hodnocení výborná 2! Blahopřejeme!


4.5.2015 -

C-vrh z Hrabovských stájí slaví 1.narozeniny

 

Dnes je to právě rok, co přišla na svět štěňata našeho C-vrhu. A tak z "domovské boudy" posíláme všem velikou gratulaci, přání všeho nejlepšího, hlavně samozřejmě hodně zdraví! To, co jsme mohli ovlivnit, to jsme ovlivnili, a to je, že jsme jim vybrali ty nejlepší páníčky na světě :-) Tak ať se vám i dál daří ve všem dalším psím počínání!


3.5.2015 -

Klubová výstava SHK

 

V sobotu se v rekreačním zařízení Podskalie uskutečnila Klubová výstava Slovenského hovawart klubu. Posuzovaly rozhodčí ze země původu plemene, feny - Sigrid Darting-Entemann a psy - Kirsten Wesche. Hlavně kvůli možnosti posouzení německou rozhodčí jsme na výstavu přihlásili Catanga. Nastoupil ve třídě mladých, která byla obsazeny 9-ti psy. Přísnému oku paní rozhodčí neuniklo opravdu nic, o to větší máme radost z výsledku, Catango byl jediným psem ve třídě, který byl hodnocen jako výborný a ve finálovém rozběhu mu byl přiznán titul CAJC! Výstavy se zúčastnil taky syn Nastyho potomka Black Beryla Axel Bohemia Lischin, který získal v mezitřídě hodnocení výborný 1, CAC! Blahopřejeme!


27.4.2015 -

Caya z Hrabovských stájí na MVP České Budějovice

 

Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích se zúčastnila Caya. Nastoupila ve třídě mladých, kde se sešel neuvěřitelný počet 12-ti (!!!) fen a v této velké konkurenci Caya získala hodnocení výborná 2! Velká gratulace!


21.4.2015 -

Začátek jezdecké sportovní sezóny

 

Sportovní sezónu jsme letos zahájili o velikonočním víkendu v Olomouci, kde se Delaware umístil na 1.místě v soutěži ZM v konkurenci 39-ti starujících a Vandal získal 4.místo v soutěži Z v konkurenci 58-mi startujících. Ještě úspěšnější byl závodní víkend v Ostravě, kde se Delaware umístil na 3.místě v soutěži ZM (53 startujících) a na 1.místě v soutěži Z pro děti a juniory. Vandal pak soutěž ZL pro děti a juniory vyhrál :-)


15.4.2015 -

Corry z Hrabovských stájí soutěžila v klubové lize

 

Uplynulou sobotu se konala Jarní klubová liga ZKO Šenov. Soutěžení se zúčastnila Corry, která nastoupila v kategorii ZZO a obsadila skvělé 3.místo! Moc gratulujeme!


12.4.2015 -

NVP Ostrava

 

Na Národní výstavě psů v Ostravě se předvedl náš Catango ve třídě mladých, která byla obsazena pěti psy. Catango získal hodnocení výborný 1, CAJC a Nejlepší Junior! Máme velikou radost a moc děkujeme za podporu našim "příbuzným", majitelům dalších C-odchovanců, kteří nám přijeli na výstavu osobně fandit :-) Na výstavě se prezentovala taky Nastyho dcera Baffy z Eliotova dvora, která nastoupila ve třídě veteránů a získala hodnocení výborná 1, Nejlepší Veterán! Čas neuvěřitelně letí, vrh B z Eliotova dvora byl výsledkem Nastyho prvního krytí v roce 2006. Baffy, jejim majitelům a vlastně i chovatelům moc blahopřejeme! Celkové výsledky zde.


7.4.2015 -

Bonitace A-von Bobble

 

Tři Nastyho potomci A-von BobbleArnie, Atisha a Ambra, úspěšně absolvovali bonitaci v Mladé Boleslavi! Přejeme jim spoustu chovatelských úspěchů, máme radost, že Nastyho pohodová povaha má šanci se dál promítat do chovu hovawartů u nás! Foto: web HWK ČR.


29.3.2015 -

Výstavní seminář Hlučín

 

Byli jsme spoluorganizátory výstavního semináře v Hlučíně. Seminář byl určen pro všechny začínající vystavovatele hovawartů, ale i pro ty, kteří se chtěli ve vystavování svého psa teoreticky i prakticky zdokonalit. Přednášejícím byl dlouholetý chovatel hovawartů a rozhodčí z exteriéru i výkonu pan Ing. Luděk Novák. Akce se zúčastnili čtyři odchovanci našeho C-vrhu, a to Carmenita, Corry, Cambero a Catango. Všem přejeme, aby dosažené znalosti dobře zúročili na výstavách!


15.3.2015 -

Svod mladých Štěpánov

 

Včera se uskutečnil ve Štěpánově svod mladých Hovawart klubu ČR, kterého se zúčastnilo osm odchovanců z celkového počtu devíti našeho C-vrhu! Majitelům moc děkujeme za účast a gratulujeme k bezproblémovému absolvování svodu a krásným svodovým kódům! Výsledky svodu jsou k vidění zde.


1.3.2015 -

Štěňata hovawartů k zadání

 

V chovatelské stanici z Rajského kopce v Karviné se narodila štěňata hovawartů. Otcem vrhu je Artex z Lašské brány, syn jednoho z našich nejúspěšnějších odchovanců Attiho. K zadání jsou celočerní a černoznakatí pejsi. Více informací o vrhu je na webu chovatelky.


24.2.2015 -

Očekávané vrhy hovawartů

 

U Nastyho dcery Boogie-Woogie byla potvrzena březost! Zájemci o štěně hovawarta se více informací o B-vrhu z Podbuchlovských hor dozví na webu chovatelské stanice. Stejně tak byla potvrzena březost Caramby Teresie Bohemia, kterou kryl Nastyho syn Black Beryl! Více informací o A-vrhu Jabofi Star opět na webu chovatelské stanice.


9.2.2015 -

Carmenita z Hrabovských stájí na MVP Brno

 

Svou první výstavu absolvovala Carmenita. Ve věku 9-ti měsíců nastoupila ve třídě mladých na Mezinárodní výstavě psů v Brně a hned s vynikajícím výsledkem: výborná 1, CAJC! Obrovská gratulace!


7.2.2015 -

Plánované vrhy hovawartů

 

Z databáze HWK jsme se dozvěděli o plánovaných vrzích hovawartů, jejichž rodiče jsou potomci Nastyho. Výstavně velmi úspěšný Black Beryl kryl Carambu Teresie Bohemia a Aidu z Bítýšských bažin. Nakryta byla také výstavně i pracovně úspěšná Boogie-Woogie info. Očekáváme potvrzení březosti. Více informací o vrzích pod uvedenými odkazy nebo v databázi HWK.


4.1.2015 -

Carmenita z Hrabovských stájí na závodech

 

Carmenita se zúčastnila Zímních závodů KK Zetor v Brně a obsadila úžasné 4. místo v kategorii štěňat! Moc blahopřejeme!


2.1.2015 -

Vánoční fotografie

 

Moc děkujeme za všechna přání a fotografie, které jsme ve vánočním čase dostali od našich odchovanců!


1.1.2015 -

PF 2015

 

Všem přátelům a návštěvníkům našich stránek přejeme do nového roku všechno nejlepší, ale především pevné zdraví!


Další zprávy